Przekaż1%

przyłacz się do corocznej

wielkanocnej zbiórki żywności

i zostań bankierem żywności

Aktualności

Filtry Aktualności

26grudzień

Wigilie dla potrzebujących we Wrocławiu

W tym roku wsparliśmy naszych wrocławskich partnerów:

  • Caritas Archidiecezji Wrocławskiej 
  • Fundację Wolne Miejsce 
  • Fundacje Weź Pomóż.pl

przekazując żywność na organizacje Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących. 

czytaj dalej >

29listopad

Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r. Bank Żywności we Wrocławiu po raz 12 organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w 180 sklepach, w 40 miejscowościach na Dolnym Śląsku. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wesprze ponad 2000 wolontariuszy. Organizacja zachęca do udziału i przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy.

czytaj dalej >

13czerwiec

Podprogram 2018 - Wytyczne i wniosek

Informujemy, iż na stronie Ministrostwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zostały zamieszczone Wytyczne do Podprogarmu 2018. Natomiast w związku z wejściem w życie rozporządzenia RODO i koniecznością zmiany podstawy prawnej dot. ochrony danych osobowych osób fizycznych,  zaktualizowane zostały załączniki:

  • załącznik nr 5 -Skierowanie  do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ,
  • załącznik nr 6- Oświadczenie osoby ubiegającej się o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020
  • załącznik nr 7Oświadczenie osoby ubiegającej się o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 .

czytaj dalej >

12czerwiec

Podprogram 2017 - efekty

Bank Żywności we Wrocławiu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2017 – czerwiec 2018.

czytaj dalej >